Choroby prostaty
Choroby prostaty
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nieleczony rozrost prostaty prowadzić może do stosunkowo groźniejszych schorzeń takich jak: rak prostaty albo też rak gruczołu krokowego. Dlatego ważne jest, żeby każdy mężczyzna który ukończył 40 lat profilaktycznie raz w roku poddawał się badaniu per rectum, a więc przez odbyt. Umożliwia ono stosunkowo wczesne zlokalizowanie komórek rakowych, a dzięki temu można z sukcesem kontynuować leczenie raka prostaty hormonami. Kuracja taka jest jednak kosztowna i nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty. Jeśli lekarskie rokowania nie są zbyt optymistyczne, i dodatkowo rozpoczęły się przerzuty w takim wypadku leczenie raka prostaty z przerzutami realizowane jest metodami innymi takimi jak: naświetlanie, chemioterapia czy też

foto202849 7 Choroby prostaty

nowatorską metodą wysokoskoncentrowanych ultradźwięków, a więc HIFU. 
Badania medyczne nie wskazały dziedzicznych predyspozycji do zachorowalności na raka prostaty. Jednakże gdy w rodzinie jakiś mężczyzna uprzednio cierpiał na nowotwór gruczołu krokowego lub też poddał się operacji prostaty zaleca się po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia cykliczną kontrolę stanu prostaty. 
Od kilkunastu lat badacze podejmują badania zmierzające do zrozumienia mechanizmu tworzenia się nowotworów prostaty. Nie wiadomo do końca, co jest przyczyną mutowania przez organizm zdrowych komórek gruczołu prostaty na komórki rakowe. Przewiduje się, że za to odpowiedzialne są krótkie fragmenty łańcucha DNA, których mutowanie właśnie może powodować namnażanie komórek rakowych. 
Typowe rak prostaty objawy podejrzewanego nowotworu prostaty to częstsze wizyty w toalecie, możliwość pojawienia się niedużych ilości krwi w moczu, a także pogłębiające się parcie na pęcherz podczas oddawania moczu. 
Niewielkie przerosty gruczołu prostaty można leczyć stosując leki. Co prawda terapia ta może raczej mieć charakter czasowy ale przez kilka lat efekty kuracji są zadowalające przy nieznacznej ilości skutków ubocznych. W przypadku problemów poważniejszych wskazane jest poddać się zabiegowi, by specjalista mechanicznie mógł uwolnić pęcherz moczowy ze zbyt silnego ucisku rozrośniętego gruczołu. 
Kłopoty gruczołu prostaty skutkują zaburzeniami funkcji seksualnych takimi jak zaburzenia erekcja ale także parciem na cewkę moczową
Prostata jest zlokalizowanym w okolicach pęcherza moczowego gruczołem krokowym. Odpowiada za wytwarzanie wykorzystywanych przez układ rozrodczy hormonów. Na nieszczęście gruczoł prostaty jest jednym z najbardziej podatnych na ataki nowotworów. Rak prostaty jest nierzadko mylony z przerostem prostaty czy też zapaleniem prostaty. Nowotwór prostaty początkowo nie daje czytelnych objawów. Daje znać o sobie w późniejszym czasie i są zbliżone do zapalenia pęcherza moczowego. 
Wolny rozrost gruczołu prostaty dotyczy bardzo wielu mężczyzn z biegiem lat i jest naturalną konsekwencją starzenia się ciała człowieka. Symptomowi temu towarzyszą takie czynniki jak tryb życia związany ze stresem,

>>>>  Menopauza – wróg odchudzania

foto202843 8 Choroby prostaty

brak ruchu, zbyt mało różnorodne odżywianie się. Dlatego zaleca się aktywność z dziedziny profilaktyki takie jak różnorodna dieta, wizyty kontrolne u lekarza, uprawianie sportu, jogging, itp. 
Niezależne badania udowodniły, że leczenie nowotworu prostaty metodą HIFU daje stosunkowo dobre efekty, a procent wyleczeń oscyluje w przedziale osiemdziesięciu procent.

Poprzedni artykułMaca – zioło wzmacniające erekcję
Następny artykułKapsułki Potenga – rozwiązanie problemów ze wzwodem
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.