Skip to content

Choroby prostaty

Marzena Wielgus

Written by

Marzena Wielgus
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Choroby prostaty

Nieleczony rozrost prostaty prowadzić może do stosunkowo groźniejszych schorzeń takich jak: rak prostaty albo też rak gruczołu krokowego. Dlatego ważne jest, żeby każdy mężczyzna który ukończył 40 lat profilaktycznie raz w roku poddawał się badaniu per rectum, a więc przez odbyt. Umożliwia ono stosunkowo wczesne zlokalizowanie komórek rakowych, a dzięki temu można z sukcesem kontynuować leczenie raka prostaty hormonami. Kuracja taka jest jednak kosztowna i nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty. Jeśli lekarskie rokowania nie są zbyt optymistyczne, i dodatkowo rozpoczęły się przerzuty w takim wypadku leczenie raka prostaty z przerzutami realizowane jest metodami innymi takimi jak: naświetlanie, chemioterapia czy

foto2028105 4 Choroby prostaty

też nowatorską metodą wysokoskoncentrowanych ultradźwięków, a więc HIFU.

Badania a choroba prostaty

Badania medyczne nie wskazały dziedzicznych predyspozycji do zachorowalności na raka prostaty. Jednakże gdy w rodzinie jakiś mężczyzna uprzednio cierpiał na nowotwór gruczołu krokowego lub też poddał się operacji prostaty zaleca się po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia cykliczną kontrolę stanu prostaty.
Od kilkunastu lat badacze podejmują badania zmierzające do zrozumienia mechanizmu tworzenia się nowotworów prostaty. Nie wiadomo do końca, co jest przyczyną mutowania przez organizm zdrowych komórek gruczołu prostaty na komórki rakowe. Przewiduje się, że za to odpowiedzialne są krótkie fragmenty łańcucha DNA, których mutowanie właśnie może powodować namnażanie komórek rakowych.
Typowe rak prostaty objawy podejrzewanego nowotworu prostaty to częstsze wizyty w toalecie, możliwość pojawienia się niedużych ilości krwi w moczu, a także pogłębiające się parcie na pęcherz podczas oddawania moczu.
Niewielkie przerosty gruczołu prostaty można leczyć stosując leki. Co prawda terapia ta może raczej mieć charakter czasowy ale przez kilka lat efekty kuracji są zadowalające przy nieznacznej ilości skutków ubocznych. W przypadku problemów poważniejszych wskazane jest poddać się zabiegowi, by specjalista mechanicznie mógł uwolnić pęcherz moczowy ze zbyt silnego ucisku rozrośniętego gruczołu.

>>>>  Naturalne tabletki Potenga na potencję

Kłopoty gruczołu prostaty skutkują zaburzeniami funkcji seksualnych takimi jak zaburzenia erekcja ale także parciem na cewkę moczową.

Prostata jest zlokalizowanym w okolicach pęcherza moczowego gruczołem krokowym. Odpowiada za wytwarzanie wykorzystywanych przez układ rozrodczy hormonów. Na nieszczęście gruczoł prostaty jest jednym z najbardziej podatnych na ataki nowotworów. Rak prostaty jest nierzadko mylony z przerostem prostaty czy też zapaleniem prostaty. Nowotwór prostaty początkowo nie daje czytelnych objawów. Daje znać o sobie w późniejszym czasie i są zbliżone do zapalenia pęcherza moczowego.
Wolny rozrost gruczołu prostaty dotyczy bardzo wielu mężczyzn z biegiem lat i jest naturalną konsekwencją starzenia się ciała człowieka. Symptomowi temu towarzyszą takie czynniki jak tryb życia związany ze stresem, brak ruchu, zbyt mało różnorodne

foto202899 5 Choroby prostaty

odżywianie się. Dlatego zaleca się aktywność z dziedziny profilaktyki takie jak różnorodna dieta, wizyty kontrolne u lekarza, uprawianie sportu, jogging, itp.
Niezależne badania udowodniły, że leczenie nowotworu prostaty metodą HIFU daje stosunkowo dobre efekty, a procent wyleczeń oscyluje w przedziale osiemdziesięciu procent.

Previous article

Fakty o impotencji

Next article

Man Pride - naturalny sposób na potencję