Czy Kamagra wywołuje skutki uboczne?

andro-penis.com.pl
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Czy Kamagra wywołuje skutki uboczne?

Kamagra to idealnie trafiony lek do niwelowania objawów impotencji. Jej głównym składnikiem jest cytrynian sildenafilu, który działa nie tylko skutecznie, ale szybko. Jego działanie można obserwować już po 30 minutach od przyjęcia tabletki.  Jednak każda substancja chemiczna stosowana w celach farmaceutycznych może wywoływać u nielicznych pacjentów ryzyko skutków ubocznych.

Tabletki na potencję Kamagra są bezpiecznym lekiem, jednak u nadwrażliwych pacjentów lub w przypadku przyjęcia nadmiernej dawki cytrynianu sildenafilu mogą pojawiać się działania niepożądane. Do najczęstszych skutków ubocznych zalicza się:

 • Bóle głowy
 • Rumień na twarzy
 • Uderzenie gorąca
 • Nudności
 • Osłabienie organizmu

Bardzo rzadko pojawiają się zaburzenia w percepcji kolorów lub inne zmiany związane z odbiorem wizualnym.  Jeżeli zaobserwujesz u siebie niepokojące działania niepożądane należy bezzwłocznie udać się i skonsultować problem z lekarzem.  Bardzo często satysfakcjonującym rozwiązaniem jest zmniejszenie dawki leku. Potencjalnie zaleca się przyjmowanie tabletek na potencję wraz z posiłkiem oraz popijanie ich wodą.  Absolutnie zakazuje się łączenie Kamagry, Viagry czy Sildenafilu z alkoholem. Istnieją również przeciwwskazania zdrowotne do stosowania tabletek na potencję:

 • Choroby serca
 • Schorzenia układu krążenia
 • Nadciśnienie krwi
 • Niewydolność nerek lub wątroby
 • Alergia na cytrynian sildenafilu

 • Kamagra tabletki czy żel?

  Dysfunkcja erekcji (impotencja) to częsty problem występujący u ponad 50% mężczyzn w przedziale wiekowym 40-70 lat. Na tą przypadłość najczęściej zalecane są leki na bazie cytrynianu sildenafilu (Kamagra, Viagra, Sildenafil), który jest selektywnym inhibitorem enzymów hamujących wzwód (PDE-5). Biochemicznie proces erekcji polega na uwalnianiu z ciałek jamistych prącia tlenku azotu, co dzieje się na skutek stymulacji seksualnej. Uwolnienie związku tlenu i azotu aktywuje z kolei enzym cyklicznej guanozyny (cGMP). U mężczyzn cierpiących na impotencję obserwuje się przedwczesny udział enzymów PDE-5 , które rozkładają cGMP i eliminują wzwód.

  Kamagra w żelu czy w tabletkach?

  W badaniach naukowych sprawdzono, która forma aplikacji cytrynianu sildenafilu jest lepiej przyswajana przez organizm i wywołuje mniej skutków ubocznych.  W testach porównano 1% żel Kamagry oraz 100 mg tabletki.  Tabletkę aplikowano ok.30 minut przed czynnością seksualną, z kolei żel  nakładano (ok. 5 minut przed aktem płciowym) na penisa i żołądź i dokładnie wcierano. U wszystkich pacjentów zaobserwowano podwyższenie ilości enzymu cGMP, relaksację mięśni gładkich w członku, co pozwoliło na zwiększony napływ krwi i konsekwentnie mocniejszą erekcję. Badania wykazały, że skuteczność działania była sześciokrotnie wyższa w przypadku tabletek, jednak wywoływały one proporcjonalnie częstsze ryzyko skutków ubocznych, takich jak: bóle głowy, uczucie gorąca czy zaczerwienienie twarzy.

READ  Arginina - działanie i badania kliniczne
T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*