Dieta Dukana wady, zalety, przeciwwskazania
Dieta Dukana wady, zalety, przeciwwskazania
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Każda dieta odchudzająca ma jakieś przeciwwskazania. Dotyczy to przede wszystkim diet odchudzających, nawet tych najbezpieczniejszych do jakich zalicza się właśnie dieta Dukana. Kto nie powinien poddawać się takiej kuracji odchudzającej, a dla kogo jest ona wręcz zabroniona? Rzecz oczywista, diet odchudzających powinny unikać kobiety w ciąży, oraz te które jeszcze karmią piersią. Kobieta w ciąży powinna się zdrowo odżywiać i w pełni zaspokajać swoje dzienne zapotrzebowanie na energię. Mimo ciągle rosnącego problemu związanego z otyłością, nawet u osób młodych wiekiem, nie zaleca się by poddawały się diecie białkowej. Młodzież przechodząca dojrzewanie, potrzebuje składników odżywczych z różnych grup pokarmowych.

Tłuszcze oraz węglowodany,

foto202815 5 Dieta Dukana wady, zalety, przeciwwskazania

odgrywają bardzo ważną rolę, ich brak może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Ograniczenie się tylko do produktów białkowych, może wywrzeć niekorzystny wpływ na taki młody organizm. Inną grupą osób, która nie powinna stosować tej diety odchudzającej, są osoby chorujące na nerki. Każdy z nas, doskonale zdaje sobie sprawę z obciążającego wpływu białka na nerki. Narząd ten będący w kiepskiej kondycji, oraz z dodatkowym obciążeniem, nie będzie mógł działać  tak jak należy, co oczywiście odbije się na nas samych. Po za tym, choroba może zacząć postępować.

Niektórzy są zdania, że nawet mimo choroby nerek, można stosować dietę. Jednak, dodatkowo powinno się pić duże ilości wody. Nie dajmy się jednak wprowadzić  w błąd. Kolejną na liście chorób, eliminujących poddanie się diecie Dukana jest dna moczanowa. Choroba charakteryzuje się wysokim stężeniem kwasu moczowego we krwi. Białko, dodatkowo zakwasza organizm, co wzmaga też objawy choroby. Ostatnią na liście przeciwwskazań, jest depresja. W tym wypadku, wystarczy już sama skłonność do choroby. Choroby na tle emocjonalnym są co raz częściej spotykane, warto więc o nich wspomnieć. Mimo tych wszystkich przeciwwskazań, dieta Dukana pozostaje na liście  najbardziej popularnych oraz najbardziej skutecznych. Być może ty możesz z niej skorzystać?

>>>>  Apteka Varicosette - amazon - przeżycia - kup - cena - cena - śmietana - składniki

Wady i zalety

Każda dieta, nawet ta najlepsza, ma swoje wady i zalety. Jedna z najpopularniejszych diet, jaką jest Dukan, także ma swoje plusy i minusy. Dieta proteinowa, we wspaniały sposób pomaga sobie poradzić z nadwaga, a nawet otyłością. Warunkiem jest jednak przestrzeganie panujących w diecie zasad i dotrwanie do jej końca. Po zakończonej kuracji, możemy stwierdzić  utratę nawet trzydziestu kilogramów. Stosowanie tej diety, nie należy do trudnych. Nie musimy wyliczać, kalorii zawartych w danym produkcie, czy siadać do posiłku co do minuty. Zalecane przez doktora Dukana produkty, nie należą do drogich, oraz są dostępne w sprzedaży w każdym sklepie

foto20289 5 Dieta Dukana wady, zalety, przeciwwskazania

spożywczym.

Podczas trwania diety, nie musimy narzekać na monotonność, spośród podanych produktów możemy wybrać to na co mamy ochotę i po prostu zjeść, nie musząc przy tym ograniczać porcji. Jak więc widzimy kolejnym plusem jest sytość. Nie musimy spędzać długich godzin w głodzie, wyczekując kolejnego posiłku. Dieta wydaje się być niezastąpiona. Tania, szybka i skuteczna, nie wspominając o pozytywach związanych z wyznaczonymi posiłkami. Dieta Dukana, zalicza się też do jednych z najbezpieczniejszych diet dla naszego organizmu. Jednak, jak wspomniano na początku artykułu każda dieta ma także swoje wady. Do wad w diecie Dukana zalicza się pierwszą fazę, zwaną inaczej uderzeniową. Mówi się, że stanowi ona zbyt wielki szok dla organizmu.

Po za tym jest to najcięższy okres do przetrwania, gdyż nie mamy zbyt wielkiego wyboru co do spożywanych posiłków. Jednak pierwszy etap szybko mija, a co dalej? Każdy organizm reaguje inaczej, jednak przemęczenie i osłabienie organizmu zdarza się prawie w każdym wypadku. Podczas stosowania diety, powinno się wręcz unikać wysiłku fizycznego, który doprowadziłby do jeszcze większej utraty kalorii a co za tym idzie większego osłabienia. Dieta zatem nie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ogromne ilości białka dostarczają także duże ilości witamin, które ze względu na brak tłuszczu, w którym mogłyby się rozpuścić są przechowywane w wątrobie, która przez ich nadwyżkę może się uszkodzić.

>>>>  Metoda antykoncepcji dla mnie

Poprzedni artykułPowiększanie penisa – po co?
Następny artykułTechniki kontroli bólu skuteczne w terapii migreny u młodzieży
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.