Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?
Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Każdy mężczyzna czasem zastanawia się nad własną potencją i nad możliwościami seksualnymi. Często przy pierwszych kontaktach seksualnych, czy w trakcie masturbacji mężczyźni nie analizują zbyt dokładnie momentu swojego wytrysku. Jednak, gdy dochodzi do pierwszego stosunku seksualnego mężczyzna chce się wykazać i nie kończyć po kilku sekundach. Przedwczesny wytrysk sprawia, że mężczyzna czuje się zażenowany i przy kolejnych stosunkach odczuwa wstyd. Czym jest tak naprawdę przedwczesny wytrysk? Jest to nieumiejętność wstrzymania wytrysku do wspólnego osiągnięcia korzyści seksualnej przez oboje partnerów. Wytrysk następuje bardzo szybko. Szczególnie dotyczy do młodych, niedoświadczonych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne. Czasem nawet widok nagiej partnerki

foto202864 4 Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?

może spowodować wytrysk. Najczęściej jednak jest on osiągany po kilku lub kilkunastu sekundach od rozpoczęcia stosunku seksualnego. Mężczyźni cierpiący na tę dolegliwość są bardzo wrażliwi na dotyk partnerki i nasze wszystkie czynności seksualne. Nie są w stanie kontrolować swojego wytrysku. Problem ten dotyczy wielu mężczyzn na całym świecie, niektórzy jednak nie przyznają się do tego problemu wstydząc się i bojąc się reakcji innych. Problem z przedwczesnym wytryskiem może stać się w konsekwencji przyczyną stanów depresyjnych, lękiem przed podjęciem współżycia a także problemów w kontaktach społecznych z przyjaciółmi czy rodziną. Najczęstszymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są problemy wynikające z psychiki. Przede wszystkim, jak już wspomniałam, problem dotyka młodych niedoświadczonych mężczyzn. Niektórzy uważają, że problem z wytryskiem jest wynikiem wcześniejszej masturbacji.
Młodzi chłopcy masturbując się nie myślą o wielkich przyjemnościach, chcą jak najszybciej osiągnąć orgazm. Robią to w różnych dziwnych miejscach, ukrywając się przed rodziną. Stąd orgazm osiągają bardzo szybko. Przekłada się to na późniejsze kontakty seksualne. Kolejną przyczyną mogą być tzw. szybkie numerki uprawiane w różnych miejscach, np. w samochodzie czy w pokoju, gdzie mogą wejść rodzice. Najczęściej taki seks również prowadzi tylko do szybkiego osiągnięcia orgazmu. Także bardzo częsta zmiana partnerek seksualnych może doprowadzić do przedwczesnego wytrysku. Również zbyt rzadkie kontakty mogą utrwalać ten problem. W stałych związkach dodatkowym czynnikiem potęgującym problem może być brak zaufania lub inne problemy emocjonalne i uczuciowe.

>>>>  Użyteczność a obfity wytrysk

Dodatkowym problemem mogą być przebyte choroby, stosowanie używek i życie w ciągłym stresie. Wszystkie te problemy sprawiają, że mężczyzna boi się, że nie będzie w stanie zaspokoić swojej partnerki. Taki lęk utrwala się na stałe i może spowodować całkowity lęk przed zbliżeniem. Ważne jest, aby zrozumieć problem i nie ukrywać go przed partnerką. W dzisiejszych czasach jest on zupełnie wyleczalny, wystarczy systematycznie ćwiczyć i opóźniać orgazm, w razie większych problemów

foto202858 6 Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?

warto się zgłosić do lekarza- seksuologa.

Poprzedni artykułIlość spermy, więcej spermy, obfity wytrysk.
Następny artykułCzy warto powiększyć penisa?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.