Jak sobie radzić z przedwczesnym wytryskiem?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Każdy mężczyzna czasem zastanawia się nad własną potencją i nad możliwościami seksualnymi. Często przy pierwszych kontaktach seksualnych, czy w trakcie masturbacji mężczyźni nie analizują zbyt dokładnie momentu swojego wytrysku. Jednak, gdy dochodzi do pierwszego stosunku seksualnego mężczyzna chce się wykazać i nie kończyć po kilku sekundach. Przedwczesny wytrysk sprawia, że mężczyzna czuje się zażenowany i przy kolejnych stosunkach odczuwa wstyd. Czym jest tak naprawdę przedwczesny wytrysk? Jest to nieumiejętność wstrzymania wytrysku do wspólnego osiągnięcia korzyści seksualnej przez oboje partnerów. Wytrysk następuje bardzo szybko. Szczególnie dotyczy do młodych, niedoświadczonych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne. Czasem nawet widok nagiej partnerki może spowodować wytrysk. Najczęściej jednak jest on osiągany po kilku lub kilkunastu sekundach od rozpoczęcia stosunku seksualnego. Mężczyźni cierpiący na tę dolegliwość są bardzo wrażliwi na dotyk partnerki i nasze wszystkie czynności seksualne. Nie są w stanie kontrolować swojego wytrysku. Problem ten dotyczy wielu mężczyzn na całym świecie, niektórzy jednak nie przyznają się do tego problemu wstydząc się i bojąc się reakcji innych. Problem z przedwczesnym wytryskiem może stać się w konsekwencji przyczyną stanów depresyjnych, lękiem przed podjęciem współżycia a także problemów w kontaktach społecznych z przyjaciółmi czy rodziną. Najczęstszymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są problemy wynikające z psychiki. Przede wszystkim, jak już wspomniałam, problem dotyka młodych niedoświadczonych mężczyzn. Niektórzy uważają, że problem z wytryskiem jest wynikiem wcześniejszej masturbacji.

Młodzi chłopcy masturbując się nie myślą o wielkich przyjemnościach, chcą jak najszybciej osiągnąć orgazm. Robią to w różnych dziwnych miejscach, ukrywając się przed rodziną. Stąd orgazm osiągają bardzo szybko. Przekłada się to na późniejsze kontakty seksualne. Kolejną przyczyną mogą być tzw. szybkie numerki uprawiane w różnych miejscach, np. w samochodzie czy w pokoju, gdzie mogą wejść rodzice. Najczęściej taki seks również prowadzi tylko do szybkiego osiągnięcia orgazmu. Także bardzo częsta zmiana partnerek seksualnych może doprowadzić do przedwczesnego wytrysku. Również zbyt rzadkie kontakty mogą utrwalać ten problem. W stałych związkach dodatkowym czynnikiem potęgującym problem może być brak zaufania lub inne problemy emocjonalne i uczuciowe.

READ  Jak wybierać perfumy ?

Dodatkowym problemem mogą być przebyte choroby, stosowanie używek i życie w ciągłym stresie. Wszystkie te problemy sprawiają, że mężczyzna boi się, że nie będzie w stanie zaspokoić swojej partnerki. Taki lęk utrwala się na stałe i może spowodować całkowity lęk przed zbliżeniem. Ważne jest, aby zrozumieć problem i nie ukrywać go przed partnerką. W dzisiejszych czasach jest on zupełnie wyleczalny, wystarczy systematycznie ćwiczyć i opóźniać orgazm, w razie większych problemów warto się zgłosić do lekarza- seksuologa.

T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*