Jak wybierać perfumy ?
Jak wybierać perfumy ?
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Perfumy poprawiają nam nastrój i otaczają cudownym zapachem przez większość dnia. Aby jednak tak było, muszą być właściwie dobrane. Decydując się na flakonik nowego zapachu nie powinniśmy kierować się reklamą lecz własnym nosem, bowiem on w tym przypadku jest najlepszym pomocnikiem.

Historia perfum

Łacińska nazwa pefrum „per fumum” oznacza „poprzez dym”, co prawdopodobnie nawiązuje do czasów ich powstania a było to najprawdopodobniej wówczas, gdy człowiek odkrył ogień. Palące się drewno wydzielało charakterystyczną dla siebie woń. Tak zaczęto wykorzystywać kadzidła oraz pachnący cedr.
O pierwszych perfumach mowa była w czasach kultury starożytnego Egiptu. Wówczas Kleopatra zwykła napełniać swoją poduszkę płatkami róż, które gwarantowały

foto202829 5 Jak wybierać perfumy ?

jej spokojny i miły sen. Z czasem zapachy zaczęto wykorzystywać w lecznictwie.

Perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe

W zależności od esencji zapachowej wyróżnić można perfumy, wody perfumowane oraz wody toaletowe, przy czym najwięcej substancji zapachowej znajduje się w perfumach, najmniej w wodach toaletowych. Wyjątkiem jest sytuacja, w której dany zapach występuje tylko w jednej postaci. Jeśli zatem na rynku znajduje się zapach jedynie w wersji wody toaletowej, nie oznacza to, że ma ona mniej esencji zapachowej aniżeli w perfumach o innym zapachu.

Wybór zapachu

Każda osoba powinna wybierać perfumy indywidualnie. Nasz nos może rozróżnić co najwyżej cztery zapachy, które najlepiej skropić w wewnętrznej części ręki, a więc tam, gdzie skóra jest ciepła. Z decyzją warto wstrzymać się po upewnieniu się, czy dany zapach nam odpowiada. Dobrą propozycją zatem jest zaopatrzenie się w próbkę perfum i kupienie flakonika po przekonaniu się, że zapach się nam podoba i czujemy się z nim dobrze.
Właściwie dobrane perfumy poprawiają nam bowiem nastrój, dlatego nawet jeśli inni twierdzą, że ciężki zapach jest idealny na wieczór, a nam odpowiada do stosowania w ciągu dnia, nie powinniśmy z niego zrezygnować. Mając jednak na uwadze innych, nie powinniśmy używać zbyt dużej ilości perfum. Zapach może bowiem wywołać mdłości czy ból głowy.

>>>>  Menopauza – wróg odchudzania

Stojąc przed wyborem perfum najlepiej zacząć od zapachów lekkich, przezroczystych, i przechodzić stopniowo na inne ich odcienie. Perfumy ciemne są najcięższe, zatem powinny znaleźć się na końcu listy testowanych zapachów.

Wybierając perfumy warto zaopatrzyć się w dwa różne lecz pasujące nam zapachy. Takie naprzemienne stosowanie sprawia, że nasz nos nie przyzwyczaja się do jedynego zapachu, którego z czasem nie jest w stanie wyczuć. W takiej sytuacji nie czujemy zapachu naszych perfum. Wybierając jednak jeszcze jeden zapach, nasz nos otrzymuje nowe bodźce, które jest w stanie rozróżnić.

Jak używać perfum?

Perfumy stosujemy bezpośrednio na ciało.

foto202823 6 Jak wybierać perfumy ?

Najlepiej, jeśli oprócz perfum sięgniemy po kosmetyki w tej samej nucie zapachowej: dezodorant czy balsam do ciała. Jeśli jednak dana marka nie specjalizuje się w produkcji innych preparatów zapachowych, warto sięgnąć po dezodorant bezzapachowy i balsam o łagodnej woni.

Perfumy należy aplikować tam, gdzie krąży krew oraz wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy być obdarzeni pocałunkami z ust ukochanej osoby. Miejsca erogenne są bardzo unerwione, dlatego tam właśnie perfumy utleniają się najbardziej a przez to pachną najdłużej.

Przechowywanie perfum

Jeśli zauważymy, że barwik perfum wytrącił się i opadł na dno jako osad to znak, że perfumy się zepsuły i należy je wyrzucić. Wpływ na to może mieć sposób ich przechowywania. Najlepiej trzymać je w ciemnym i chłodnym miejscu, na przykład w szufladzie sypialni. Niewskazane jest natomiast miejsce nasłonecznione, na przykład parapet w łazience, gdzie spora ilość kobiet zwykła trzymać swoje kosmetyki.

Decydując się na perfumy nie warto kierować się ich ceną. Może się okazać, że spodobają się nam perfumy w niewysokiej cenie zawierające w swoim składzie molekuły, których nam brakuje. Właśnie taki zapach jest dla nas najlepszy, trzeba jednak go znaleźć, co niekiedy zajmuje sporo czasu.

>>>>  Instaflex - Sprawdzamy, czy warto Kupując ten produkt? I ile to kosztuje

Poprzedni artykułSuchy szampon do włosów
Następny artykułPerfumy – jak wybrać odpowiedni zapach?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.