Jak zaradzić bólom menstruacyjnym?
Jak zaradzić bólom menstruacyjnym?
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wiele z kobiet, choć nie wszystkie, doświadczają bólu menstruacyjnego przed oraz w trakcie trwania miesiączki. U niektórych kobiet miesiączka przebiega stosunkowo bezboleśnie, niektóre jednak najchętniej nie wychodziłyby z łóżka podczas trwania tych kilku dni w miesiącu. Bólom menstruacyjnym często mogą towarzyszyć dolegliwości migrenowe, nudności, zaburzenia apetytu, bóle głowy, nerwowość, a niekiedy nawet depresja. Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami poprzedzającymi okres i występującymi podczas jego trwania?

Mamy na to kilka rad:

– pod wpływem hormonów mięśnie macicy kurczą się, warto więc zażyć środki przeciwbólowe rozkurczające.

– prawdopodobnie nie mamy ochoty na żadne ćwiczenia, ale przyczyniają się one do łagodzenia bólu,

foto202821 8 Jak zaradzić bólom menstruacyjnym?

można więc wybrać się chociaż na spacer.

– ulgę przyniosą miejscowe rozgrzewające lub ochładzające okłady, a także delikatny masaż podbrzusza.

– na pewno pomogą napary ziołowe z rumianku, liści malin lub mięty.

– zażycie ciepłej kąpieli z kilkoma kroplami olejków eterycznych albo przyłożenie do brzucha termoforu lub butelki z gorącą wodą. można także skierować natrysk prysznica na podbrzusze. ciepła woda i masujący strumień wody zadziała łagodząco.

– uprawianie jogi, tai-chi, medytacji i wszelkie inne metody pozwalające się zrelaksować.

Pomimo, że aspiryna jest skuteczna, nie jest zalecana na bóle miesiączkowe, ponieważ rozrzedza krew i może być przyczyną obfitego krwawienia.

Bolesne miesiączki występują główne u młodych dziewcząt i objawiają się skurczami, bólami promieniującymi aż do nerek, mdłościami, biegunkami, bólami głowy, a nawet zawrotami głowy. Powodem jest nadwrażliwość macicy i wysoki poziom prostaglandyny zawartej we krwi miesiączkowej. To właśnie te hormony i reakcje zapalne powodują skurcze macicy.

Jakiekolwiek dolegliwości towarzyszą menstruacji, stanowi to naturalny aspekt życia, wspólny dla wszystkich kobiet. Ważne  jest jednak byśmy robiły wszystko na co mamy ochotę, bez ograniczeń narzucanych przez ból menstruacyjny.

>>>>  Podroż, delegacja? Idealny moment na seks przygodę !

Poprzedni artykułMetoda antykoncepcji dla mnie
Następny artykułDługotrwała erekcja z Turbo Max Blue
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.