Skip to content

Metoda antykoncepcji dla mnie

Marzena Wielgus

Written by

Marzena Wielgus
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Rozpoczynając współżycie powinnyśmy również zatroszczyć się o wybranie dla siebie najodpowiedniejszej metody antykoncepcji, o ile oczywiście zależy nam na zapobiegnięciu zajścia w ciąże. Wiadomym jest fakt, że najlepsza metoda antykoncepcji to wstrzemięźliwość płciowa, a więc unikanie kontaktów płciowych z partnerem.

Przez młodzież najpopularniejszym sposobem uniknięcia niechcianej ciąży jest oczywiście prezerwatywa, która jest ogólnodostępna i w przystępnej cenie. Nie daje jednak stuprocentowej pewności i nie zawsze jest pod ręką. Najlepiej więc mieć dwudziestoczterogodzinną ochronę i nie musieć martwić się konsekwencjami nieplanowanego seksu. Nie zawsze możemy liczyć, że partner o wszystko zadba, dlatego najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce.

Wśród kobiet najczęstszą

foto202820 7 Metoda antykoncepcji dla mnie

metodą zapobiegania ciąży są tabletki antykoncepcyjne, zwane również doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, lub pigułkami. Są to małe tabletki, które należy zażywać każdego dnia, najlepiej o ustalonej porze. Tabletki hormonalne zawierają dwa rodzaje syntetycznych hormonów żeńskich: estrogenów i progestragenów. Hormony w tabletkach pomagają zapobiec ciąży, tłumiąc funkcje przysadki, co powoduje zatrzymanie rozwoju i uwolnienie komórki jajowej w jajniku.

Tabletki antykoncepcyjne zazwyczaj stosowane są przez kobiety w wieku 19-27 lat, w późniejszym okresie zazwyczaj panie decydują się na wygodniejszą metodę jaką jest spirala, która nie wymaga codziennego pamiętania o zażyciu pigułki. Tabletki powinny zostać dobrane dla nas przez lekarza, po uprzednim badaniu stwierdzającym brak przeciwwskazań. Do najczęściej polecanych należą: Cilest, Diane-35, Yasmin, Yasminelle. Należy pamiętać, by przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Istnieje bardzo dużo metod zapobiegania ciąży, najważniejsze jest jednak, by każda z nas dostosowała je do własnych potrzeb i wygody. Metoda antykoncepcyjna powinna być przede wszystkim skuteczna, bezpieczna, łatwa w zastosowaniu oraz dostosowana do naszych możliwości finansowych. Spośród tylu sprawdzonych metod każda z nas zapewne znajdzie coś dla siebie, choć niestety każda z metod posiada swoje plusy i minusy.

>>>>  Man Pride - żel na erekcję

Previous article

Na powiększanie penisa

Next article

Jak zaradzić bólom menstruacyjnym?