Naturalne tabletki Potenga na potencję

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na rynku jest kilka uniwersalnych suplementów diety działających zarówno na kobiety, jak i na mężczyzn. Zawierają one m.in. wyciąg z buzdyganka ziemnego, który stymuluje produkcję testosteronu i regenerację organizmu oraz żen-szeń wzmacniający i dodający energii. Jednym z takich produktów jest Potenga Sex Power Increase, która zawiera dodatkowo L-argininę oraz Saw Palmetto.

U kobiet obniżać libido mogą przyjmowane środki antykoncepcyjne. Warto wtedy skonsultować się z ginekologiem i poprosić, aby zamienił je na tzw. trójfazowe, które nie blokują wytwarzania hormonów przez jajniki. Drugą przyczyną spadku libido u kobiet są procesy związane z menopauzą, które obniżają poziom hormonów płciowych – testosteronu i estrogenu. Pomóc w tym przypadku może hormonalna terapia zastępcza, polegająca na uzupełnianiu niedoboru naturalnych hormonów ich syntetycznymi odpowiednikami.

Na rynku są dostępne suplementy diety przeznaczone specjalnie dla kobiet. Ich producenci deklarują, że regulują one aktywność hormonalną, zwiększają ochotę na seks, poprawiają samopoczucie i dodają energii. Ich podstawowym składnikiem jest żen-szeń. Wiele suplementów zawiera także wspomniany już buzdyganek zwyczajny, argininę, rozszerzającą naczynia krwionośne, tyrozynę, poprawiającą nastrój i łagodzącą stres oraz ekstrakt z owsa zwyczajnego, który wpływa korzystnie na poziom hormonów płciowych. Od niedawna w preparatach dla kobiet można spotkać także wyciąg z Muira Puama, rośliny pochodzącej z Amazonii, która pomaga przezwyciężyć dysfunkcje seksualne.

W przypadku mężczyzn podnoszenie libido idzie w parze z długością i jakością erekcji. Stosują oni specjalnie dla nich przeznaczone afrodyzjaki. Jedne z nich, jak, np. ogórek i seler naciowy mają wzbudzać pożądanie u kobiet. Inne, jak orzechy brazylijskie, kwas foliowy i migdały zwiększają produkcję plemników. Większość jednak ma na celu stymulowanie i wzmocnienie erekcji. W tym zakresie pomocne mogą być arbuz, wanilia i gorzka czekolada, zwiększające ilość krwi napływającej do członka oraz mleko, które stymuluje skurcze mięśni, niezbędne do osiągnięcia wzwodu.

READ  Stymen opinie użytkowników, cena w aptece, skutki uboczne, skład i reklama

Dla męskiego libido duże znaczenie mają odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Zdaniem ekspertów Men’s Health sport i seks mają wiele wspólnego. Wysiłek bowiem sprawia, że rośnie poziom testosteronu i endorfin. Potwierdziły to wyniki prowadzonych przez 10 lat badań męskiej potencji Massachusetts Male Aging Study. Wynika z nich, że codzienna aktywność fizyczna zwiększa częstotliwość erekcji i intensywność doznań seksualnych. Są też formy ćwiczeń fizycznych, których celem jest wyłącznie zwiększenie libido. Wśród nich można wyróżnić ćwiczenia mięśni Kegla, łączących podstawę penisa z miednicą,  a także ćwiczenia mięśni miednicy oraz pośladków. Coraz popularniejszy staje się też Jelling – ćwiczenia polegające na ucisku i rozciąganiu prącia, mające na celu jego lepsze ukrwienie i wywołanie pełniejszej erekcji.

Na rynku jest obecnych wiele preparatów podnoszących męskie libido. Większość z nich zawiera argininę. Działa ona podobnie, jak viagra. Rozszerza naczynia krwionośne członka, znacznie zwiększając możliwości seksualne.  Podobnie jak w przypadku suplementów dla kobiet, w specyfikach dla mężczyzn także są obecne żen-szeń i buzdyganek ziemny. Popularnym składnikiem męskich suplementów diety jest wyciąg z korzenia Maki, który dzięki dużej zawartości argininy, przyspiesza metabolizm tlenku azotu – głównego czynnika wyzwalającego erekcję. Niektóre preparaty zawierają także wyciąg owoców palmy sabal, hamujący utratę testosteronu oraz wyciąg z Muira Puama. Najpopularniejszymi składnikami mineralnymi preparatów dla mężczyzn są cynk i selen podnoszące wydolność i wytrzymałość.

Na koniec ostatni sposób na zwiększenie libido – najprostszy, czyli regularna aktywność seksualna. Zdaniem seksuologa, dr Wiesława Ślósarza „Seks jest jak każda inna aktywność fizyczna. Im częściej ją powtarzasz, tym lepiej ją wykonujesz”.

Podsumowując, istnieje tak wiele sposobów na zwiększenie libido, że każdy zainteresowany na pewno znajdzie coś dla siebie. 

T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*