Punkt g

/andro-penis.com.pl/
/andro-penis.com.pl/
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Punkt g uważany jest przez jednych za najważniejszy punkt kobiecego ciała, który pozwala na uzyskanie pełnej rozkoszy seksualnej, przez innych z kolei w ogóle nie jest definiowany, z racji jego nieistnienia.
Według znawców punkt ten, wielkości ziarnka grochu, znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 5 cm od wejścia. Badacze mówią, że miejscem tym jest unerwiony przez nerw sromowy fragment pochwy, inni z kolei są zdania, że jest to punkt nerwowy przechodzący prawie na powierzchni ściany pochwy.

Nazwa punkt g” pochodzi od nazwiska ginekologa, Ernesta Grafenberga, który w 1944 roku jako pierwszy opisał ten nader wrażliwy punkt erotyczny kobiecego ciała.

Jak znaleźć punkt g

zgodnie z informacjami książkowymi znajduje się on na przedniej ściance pochwy. Jeśli nie jesteś podniecona, ma on wielkość ziarnka grochu, podczas podniecenia jego rozmiar zwiększa się dwukrotnie. Dla ułatwienia: należy szukać delikatnie szorstkiej powierzchni, gdyż punkt g jest znacznie bardziej chropowaty od pozostałej części pochwy.

Kompleks sfer erogennych przedniej ściany pochwy

W związku z tym, że punkt g to nie jedyne miejsce, które stymulowane daje nam uczucie rozkoszy, naukowcy stworzyli termin „ kompleks sfer erogennych przedniej ściany pochwy” i dotyczy on zarówno punkty g, jak i łechtaczki i cewki moczowej, które są równie wrażliwe na dotyk.

Każda kobieta może sama sprawdzić reakcję na stymulowanie punktu g. Ze względu na to, iż tuż za przednią ścianką pochwy znajduje się pęcherz moczowy, najlepiej przed „doświadczeniem” opróżnić pęcherz całkowicie.
Ze względu na to, iż wiele kobiet odczuwa odprężenie podczas głaskania, zacznij właśnie od tego. Teraz włóż połowę wskazującego palca do pochwy i przesuwaj go ku przedniej ściance. Zmiana prędkości i siły pobudzi punkt g. Dzięki temu, iż to ty decydujesz o ruchach palca, możesz sama zaobserwować co sprawia ci największą przyjemność.
Wiele kobiet mówi, że punkt g zmienia swoją wrażliwość wraz z kolejnymi dniami cyklu miesięcznego, zatem ty też sprawdź, kiedy odczuwasz największą rozkosz.

READ  Prawidłowa ilość nasienia

Może się zdarzyć, że nie wyczujesz punktu g, gdyż nie każda kobieta go posiada. Nie masz się jednak czym przejmować, bo istnieje wiele miejsc, które pozwolą ci odczuć coś wyjątkowego, dlatego warto ich szukać.

T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*