Saw palmetto a tabletki Potenga

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Saw palmetto jest palmą, nazywaną również sereno repens, sabal i sereno serrulata, i od lat znajduje szerokie zastosowanie w Europie i Kanadzie, jednakże dopiero od niedawna w USA.  Jego owoce zawierają kwasy tłuszczowe (laurynowy, oleinowy, mirystynowy i  palmitynowy), fitosterole (sterole roślinne) i polisacharydy, a ekstrakt wciąż poddawany jest badaniom nad możliwością wykorzystania go w leczeniu infekcji dróg moczowych jak i w innych chorobach. Saw palmetto można znaleźć w najwyższym piętrze lasów stanu Floryda w Stanach Zjednoczonych.

 Jak działa?

Według ostatnich badań ustalono, iż Saw Palmetto wspomaga leczenie prostaty oraz układu moczowego. Niecałe 50% mężczyzn powyżej 50 roku życia cierpi na łagodne powiększenie gruczołu krokowego (BPH). Dzięki zastosowaniu farmakologicznego ekstraktu z owocu, zanotowano aż 45% zmniejszenie dolegliwości oddawania moczu w nocy, a szybkość przepływu zwiększyła się aż o 50%. Kolejne badanie przeprowadzono na 1300 mężczyzn skarżących się na powiększenie prostaty. Przez 12 tygodni przyjmowali wyciąg z Saw palmetto i potwierdzili wcześniejsze doniesienia. Owoce palmy pomagają przy leczeniu gruczołu krokowego poprzez:

  • Zmniejszenie konieczności oddawania moczu w nocy,
  • Zwiększenie szybkości przepływu moczu.

 Kto powinien stosować suplementy z Saw Palmetto?

Wyciąg z owoców Saw Palmetto powinien być stosowany przede wszystkim przez osoby zmagające się powiększeniem gruczołu krokowego (BPH), zapaleniem pęcherza moczowego i przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Oprócz tego polecany jest sportowcom, gdyż pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej.

 A co więcej może być wykorzystany jako afrodyzjak zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.
 

Jakie jest dawkowanie?

Dawki przyjmuje się w zależności od zakupionego preparatu, po konsultacji z lekarzem bądź farmaceutą.

Czy wywołuje skutki uboczne?

Nie zaobserwowano żadnych efektów ubocznych.

READ  Typy diet odchudzających

Historia zastosowania

Owoce Saw Palmetto były używane przez Indian z Florydy od tysięcy lat. Seminole (plemię indiańskie) wykorzystywali zarówno jego lecznicze jak i spożywcze właściwości. Używali ich w dokładnie ten sam sposób – do leczenia impotencji jak i innych zaburzeń seksualnych u  mężczyzn, a u kobiet – przy bolesnej menstruacji, bezpłodności, wzrostowi piersi oraz na pobudzenie apetytu. By móc zażyć medykament należało zmiażdżyć owoce, a następnie przerobić na nalewkę. Jako pierwsza o tej niezwykłej palmie napisała Susan Hales w 1898 roku.

T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*