Seks analny

andro-penis.com.pl
andro-penis.com.pl
[Głosów:2    Średnia:3/5]

Seks analny to seks, podczas którego stymulowany jest odbyt jednego z partnerów. Nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy odbytu – „anus”.
Stymulacja odbytu nie musi być wykonywana wprowadzaniem penisa do odbytu, wykorzystywać można do tego różne przedmioty, jak chociażby wibrator a także palce, język a nawet całe dłonie.
Ma on swoich zwolenników zarówno wśród par homo jak i heteroseksualnych.

Ze względu na silne unerwienie okolice odbytu są dla wielu osób najwrażliwszą strefą erogenna. Podczas seksu analnego u kobiety zwiększa się podrażnienie ścian pochwy, natomiast u mężczyzn dochodzi do masażu prostaty.

Badania dowodzą, że stosunek analny cieszy się coraz większym zainteresowaniem par heteroseksualnych.

Ryzyko związane z uprawianiem seksu analnego

Wraz z penetracją odbytu członkiem zwiększa się ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzieje się tak na skutek cienkiego nabłonka, znacznie cieńszego niż ten, który występuje w pochwie, który wyściela odbytnicę, dlatego naczynka krwionośne są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. By uniknąć otarć, wiele par decyduje się na używanie prezerwatyw.

Seks analny a higiena

Osoby, dla których higiena jest szczególnie ważna mają dylemat co do występowania kału w odbytnicy. Organizm jednak, gromadząc kał, daje silne uczucie parcia, jeśli go nie ma, oznacza to, że odbytnica jest pusta. Dla szczególnie wrażliwych zaleca się wykonanie lewatywy.

Seks analny a wyznania religijne

Seks analny traktowany jest za grzech w Islamie, przy czym dzieli się go jako grzech mniejszy, jeśli jest on uprawiany przez kobietę i mężczyznę i większy, jeśli w akcie uczestniczą dwaj mężczyźni.

Za ciężki grzech seks analny wśród par homoseksualnych jest uważany również w judaizmie. Co do par heteroseksualnych, zdania są rozbieżne.

READ  Brak wzwodu? Zainwestuj w Zytax!

W wierze katolickiej seks analny traktowany jest jako grzech. Mówi się, że Sodoma została zniszczona właśnie z tego powodu, iż jej mieszkańcy uprawiali ten rodzaj seksu. Dopuszcza się jednak seks analny jako gra wstępna do stosunku, który zakończony jest wytryskiem w pochwie, choć, co warto podkreślić, zwiększa ryzyko zakażenia, dlatego jest odradzane.

T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*