Seks analny
Seks analny
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Seks analny to seks, podczas którego stymulowany jest odbyt jednego z partnerów. Nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy odbytu – „anus”.Stymulacja odbytu nie musi być wykonywana wprowadzaniem penisa do odbytu, wykorzystywać można do tego różne przedmioty, jak chociażby wibrator a także palce, język a nawet całe dłonie.
Ma on swoich zwolenników zarówno wśród par homo jak i heteroseksualnych.

Ze względu na silne unerwienie okolice odbytu są dla wielu osób najwrażliwszą strefą erogenna. Podczas seksu analnego u kobiety zwiększa się podrażnienie ścian pochwy, natomiast u mężczyzn dochodzi do masażu prostaty.

Badania dowodzą, że stosunek analny cieszy się coraz większym zainteresowaniem par heteroseksualnych.

Ryzyko związane z uprawianiem

foto202858 8 Seks analny

seksu analnego

Wraz z penetracją odbytu członkiem zwiększa się ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzieje się tak na skutek cienkiego nabłonka, znacznie cieńszego niż ten, który występuje w pochwie, który wyściela odbytnicę, dlatego naczynka krwionośne są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. By uniknąć otarć, wiele par decyduje się na używanie prezerwatyw.

Seks analny a higiena

Osoby, dla których higiena jest szczególnie ważna mają dylemat co do występowania kału w odbytnicy. Organizm jednak, gromadząc kał, daje silne uczucie parcia, jeśli go nie ma, oznacza to, że odbytnica jest pusta. Dla szczególnie wrażliwych zaleca się wykonanie lewatywy.

Seks analny a wyznania religijne

Seks analny

traktowany jest za grzech w Islamie, przy czym dzieli się go jako grzech mniejszy, jeśli jest on uprawiany przez kobietę i mężczyznę i większy, jeśli w akcie uczestniczą dwaj mężczyźni.

Za ciężki grzech seks analny wśród par homoseksualnych jest uważany również w judaizmie. Co do par heteroseksualnych, zdania są rozbieżne.

W wierze katolickiej seks analny traktowany jest jako grzech. Mówi się, że Sodoma została zniszczona właśnie z tego powodu, iż jej mieszkańcy uprawiali ten rodzaj seksu. Dopuszcza się jednak seks analny jako gra wstępna do stosunku, który zakończony jest wytryskiem w pochwie, choć, co warto podkreślić, zwiększa ryzyko zakażenia, dlatego jest odradzane.

>>>>  Dominator - skuteczny spray do powiększania penisa w domu
Poprzedni artykułSaw palmetto a tabletki Potenga
Następny artykułElongattor – opinie – cena – gdzie kupić?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.