Sposoby leczenia impotencji
Sposoby leczenia impotencji
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Na zaburzenia seksualne cierpi około 1 na 10 mężczyzn oraz 4 na 10 kobiet. Problemy natury seksualnej prowadzą do oddalenia od siebie partnerów i utraty poczucia bliskości. Impotencja u mężczyzn to dysfunkcja seksualna objawiająca się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Natomiast impotencja u kobiet to brak zainteresowania seksem oraz problemy z osiągnięciem stanu podniecenia oraz utrzymaniem go, a także trudności z osiągnięciem orgazmu, ból i dyskomfort podczas uprawiania seksu.

Impotencję można w pełni wyleczyć.

Przed przystąpieniem do leczenia konieczne jest prawidłowe rozpoznanie przyczyny zaistniałych zaburzeń seksualnych. W pierwszej kolejności lekarz urolog przeprowadza szczegółowy wywiad z osobą dotkniętą

foto2028100 3 Sposoby leczenia impotencji

schorzeniem. Wykonuje się także morfologię krwi, oznaczenie poziomu cukru, prolaktyny, testosteronu i cholesterolu, a także inne niezbędne badania. Następnie dokonuje się wyboru terapii.

W leczeniu impotencji mężczyzn stosuje się kilka metod.

Pierwszą z nich jest farmakologia. Lekarz, mając wyniki badań, dokonuje wyboru leku. W przypadku obniżonego poziomu testosteronu i androgenów stosuje się leki hormonalne, podawane doustnie lub domięśniowo.

Z kolei, jeżeli przyczyną impotencji jest zaburzenie krążenia, następuje iniekcja leku w ciała jamiste penisa. Najczęściej stosowanymi preparatami są: Caverject i Prostaglyndyna, które są wstrzykiwane w podstawę prącia raz po lewej i raz po prawej stronie przed każdym stosunkiem. Istnieje wiele leków doustnych, które mają za zadanie hamowanie wydzielania enzymu blokującego wzwód. Są to inhibitory fosodiesterazy typu 5, które przyjmuje się na około 30-60 minut przed stosunkiem. Najbardziej znanym środkiem w zwalczaniu impotencji jest Viagra. Innym sposobem leczenia impotencji jest psychoterapia. Przeprowadza się ją w formie indywidualnej, gdy impotencja jest związana z traumatycznymi przeżyciami, urazami psychicznymi, negatywnymi wpływami środowiska czy nerwicą. Stosuje się także psychoterapię partnerską, w której obok chorego uczestniczy jego partnerka. Wobec pacjentów, u których przyczyną impotencji są fobie i nieuzasadnione lęki przed odbyciem stosunku płciowego, stosuje się desensybilizację, czli wyobrażeniowe oswajanie ze źródłami lęku. Gdy farmakologia i psychoterapia nie dają efektów, impotencję leczy się drogą inwazyjną, polegającą na wszczepianiu protez i aparatów próżniowych, usuwaniu stulejki i skrzywień członka. Natomiast u kobiety lekarz po zdiagnozowaniu zaburzeń seksualnych, może zaproponować jej leczenie metodami niefarmakologicznymi. Należą do nich: praca z psychiatrą lub seksuologiem, stosowanie diety i odpowiednich ćwiczeń, ćwiczenia mięśni Kegla bez lub z ciężarkami dopochwowymi. Jeżeli natomiast życie seksualne kobiet zaburzają choroby i dolegliwości, jak na przykład endometriosa, zapalenie stawów czy cukrzyca, to aby rozwiązać problem dysfunkcji seksualnej, należy wcześniej wyleczyć dolegliwości będące jej przyczyną. Dla rozwiązania problemów seksualnych zarówno kobiet, jak i

>>>>  XtraSize - spraw, aby Twoja męskość była wielka!

foto202894 4 Sposoby leczenia impotencji

mężczyzn nieoceniona jest szczera rozmowa partnerów, która pozwoli ustalić ich przyczyny i sposób rozwiązania.

Poprzedni artykułCzy Kamagra przedłuża wytrysk u mężczyzn?
Następny artykułJak leczyć impotencję?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.