Skip to content

Sposoby na podniesienie libido

Marzena Wielgus

Written by

Marzena Wielgus
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Sposoby na podniesienie libido

W większości przypadków ludzie nie mają żadnych problemów z libido, czyli popędem seksualnym. Czasem jednak spada ochota na miłosne igraszki. Może to być spowodowane wieloma czynnikami. Od problemów zdrowotnych począwszy, na rutynie skończywszy. Jak jednak sobie z tym radzić? Odpowiedź w dzisiejszym artykule. Na początku należy wspomnieć, że problemy z libido mają różne podłoże w zależności od tego jakiej płci jest osoba, która ma problem. Mężczyźni najczęściej mają ochotę na seks, ale mogą się od niego uchylać jeżeli mają problemy z erekcją lub uważają, że mają zbyt małego penisa i nie sprawdzają się w roli mężczyzny. Z

foto2028107 3 Sposoby na podniesienie libido

kolei kobiety mogą mieć mniejszy popęd po i w trakcie menopauzy lub po ciąży. Jest to spowodowane naturalnymi wahaniami hormonów. Ponadto, czym większą przerwę w seksie ma kobieta, tym mniejszą ma nań ochotę. Dlatego należy zmierzyć się z problemem, bo nie leczony będzie się nasilał. Libido kobiety może poprawić kawa, różnorakie afrodyzjaki oraz seksowna bielizna (ta działa szczególnie dobrze także a może przede wszystkim na mężczyzn, lecz kobieta też może mieć większą ochotę na seks jeśli w takiej bieliźnie ładniej wygląda, ponieważ czasem kobiety wstydzą się swojego ciała i to powoduje zanik ochoty na miłość fizyczną). Kondycję seksualną wzmacnia również sen i odpoczynek.

Prócz przerwy w kontaktach seksualnych libido osłabia także nuda w łóżku

Należy stale podsycać popęd seksualny oraz atmosferę w łóżku, żeby ochota na seks nie wygasła. Jak to zrobić? Zmieniajcie często pozycje, miejsce i czas seksu. Nie bójcie się używać zabawek z sex shopu. Jednym słowem, róbcie wszystko co inne, różne od poprzedniego współżycia, nie powielajcie utartych schematów, bo to prosta droga do rutyny i zabicia libido. Jeśli zdecydujecie się na afrodyzjaki, to koniecznie spróbujcie soku z aloesu, z alg lub z pyłku pszczelego. Jeżeli nie będziecie sobie mogli poradzić z problemem, najlepiej udać się we dwoje do seksuologa. W przypadku zaniku libido u mężczyzny, może to być konieczne, zwłaszcza jeśli przyczyną nie jest andropauza (brakujące hormony można uzupełnić farmakologicznie), lecz problemy psychologiczne, takie jak kompleksy związane z wielkością penisa, czy problemy z erekcją. Najważniejsza jest jednak rozmowa z partnerem o swoich i jego/jej problemach. Czasem, wbrew pozorom, można w ten sposób zdziałać cuda.

>>>>  Dlaczego mężczyźni powiększają penisa?

Wpływ seksu na zdrowie

Poprawa nastroju i samopoczucia to nie tylko jedyne zalety uprawiania seksu. Badania dowodzą, że seks ma znacznie większe korzyści, przyspiesza przemianę materii, ułatwia pracę serca, ulepsza stan naczyń krwionośnych, zwiększa pracę hormonów, wzmacnia mięśnie. Czy

foto2028101 4 Sposoby na podniesienie libido

to nie wystarczająco pozytywna lista, by nie przekonać się do częstszego sięgania po tę metodę poprawy swojego zdrowia, które w życiu człowieka jest najważniejsze?

Seks a ból głowy

Znaną przez każdego wymówką kobiet stroniących od uprawiania seksu est ból głowy, choć mężczyźni są przekonani o tym, że seks to świetna tabletka przeciwbólowa. Podczas szczytowania w mózgu wydzielają się endorfiny, czyli tak zwane naturalne środki przeciwbólowe, jednak działają one niestety bardzo krótko, bo zaledwie przez 5 minut. Jeśli ból głowy wynikał ze zmęczenia czy stresu pod wpływem pieszczot i relaksu może minąć, jeśli jednak ból jest typowo migrenowy, może się on nasilić.

Sperma a uroda kobiety

Przez pewien czas panował pogląd, jakoby sperma mężczyzny miała zbawienny wpływ na urodę kobiety. Przekonanie to było efektem poprawy wyglądu kobiety tuż po stosunku. Wraz z przebadaniem męskiego nasienia i sprawdzeniu, co znajduje się w jego składzie, okazało się jednak, że w żaden sposób nie może ono wpływać na poprawę kobiecej urody. Owszem, po stosunku skóra kobiety staje się gładsza, bardziej elastyczna, poprawia się jej wygląd i koloryt, ale to wszystko ze względu na sam akt seksualny. W jego trakcie krew szybciej krąży, co powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Z tego też powodu skóra dotlenia się w większym stopniu, dociera do niej więcej składników odżywczych, skóra i włosy nabierają blasku. Dobry seks jest powodem wydzielania się seratoniny, która poprawia nasz nastrój. I tak wygląda prawda na ten temat.

>>>>  Probolan 50 - Przegląd nie zgubić!(DAVVERO)

Zalety uprawiania seksu

Oprócz tego, że seks poprawia nasze samopoczucie i urodę,

foto2028103 5 Sposoby na podniesienie libido

poprawia formę psychiczną i fizyczną zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kolejne badania dowiodły, że regularne uprawianie seksu zmniejsza ryzyko zachorowalności na raka prostaty. Dobry seks wpływa również na podwyższenie poziomu limfocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za naszą odporność.
Seks to także dobre rozwiązanie na pozbycie się zbędnych kalorii. Namiętny pocałunek zabiera kilkanaście kalorii, podczas gdy akt miłosny już 400.

Kondycja łóżkowa a stan zdrowia

Nasza kondycja w łóżku może świadczyć o stanie naszego zdrowia. U mężczyzn na przykład brak wzwodu może świadczyć o początkach miażdżycy lub cukrzycy dlatego w trakcie wizyty lekarskiej może paść pytanie dotyczące „spraw łóżkowych”, które absolutnie nie wynika ze wścibstwa lekarza, miejmy tego świadomość.

Tylko wspólny orgazm…

Seks zadowalający dwoje partnerów jest seksem niosącym korzyści zdrowotne i może przedłużyć życie nawet o 10 lat. Badania dowodzą, że zadowalający seks poprawia również inteligencję, gdyż dzięki niemu umysł jest dłużej sprawny i bardziej bystry.

Previous article

Man Pride - naturalny sposób na potencję

Next article

8 ziół na poprawę erekcji