Suplementy diety dla mężczyzn
Suplementy diety dla mężczyzn
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Witaminy dla mężczyzn

Problemy z poziomem libido lub erekcją dotykają coraz większej ilości mężczyzn. Jest to spowodowane coraz szybszym trybem życia, dużym stresem wywołanym pracą, obowiązkami, brakiem czasu i chęci na seks. Z tego powodu na rynku powstało wiele witamin dla mężczyzn, których celem jest wspomaganie i poprawa męskości. Szukając dobrych witamin należy kierować się przede wszystkim naturalnym składem suplementu oraz zawartością dobrych jakościowo składników. Wiele roślin zawiera duże dawki niezbędnych do dobrego funkcjonowania seksualnego witamin dla mężczyzn. Jakie witaminy wspomagają życie seksualne? Witaminy z grupy B, mikroelementy takie jak cynk, potas, miedź, żelazo.  Po co zatem szukać

foto202838 4 Suplementy diety dla mężczyzn

każdej z osobna, skoro można poszukać na rynku naturalnych wyciągów z roślin, które nie tylko odznaczają się wysoką zawartością składników odżywczych, ale także mogą zdziałać cuda w kwestii potencji i erekcji?  Wśród takich roślin, największą popularnością cieszą się: żeń-szeń, korzeń maca, Tribulus Terrestris, palma sabałowa (Saw Palmetto). Opiszemy każdy z nich z osobna w dalszej części artykułu.

Żeń szeń

Żeń szeń

jest stosowany z medycynie Chińskiej od prawie 5000 lat, ponieważ już dawno zostały odkryte jego właściwości wzmacniające organizm oraz wspomagające erekcję i potencję. Żeń szeń jest bogaty w minerały takie jak wapń, cynk, potas, żelazo, magnez, sód oraz miedź, a także w witaminy A, C, B1, B2 oraz B6. Wysoka zawartość tych mikroelementów sprawia, że ta roślina jest chyba najbardziej znanym afrodyzjakiem poprawiającym jakość życia seksualnego. Stosowanie żeń-szenia w codziennej suplementacji może znacznie podnieść poziom libido w szczególności u mężczyzn. Jego zdrowotne właściwości obejmują cały organizm ludzki, co w rezultacie również wpływa na potencję. Żeń-szeń obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zatorów w naczyniach krwionośnych będących główną przyczyną miażdżycy. Zaś problemy związane z układem krwionośnym dotykają cały organizm, w tym odpowiednie ukrwienie penisa (osiąganie erekcji).

>>>>  Czy warto powiększyć penisa?

Żeń-szeniem można zatem spokojnie zastąpić  Viagrę lub inne „magiczne pigułki”. Wyciąg z tej rośliny jest w pełni naturalny i pomaga nie tylko przy problemach z erekcją lub niskim libido, ale wpływa na poprawę funkcjonowania całego organizmu, podnosi poziom energii, wspomaga procesy myślowe.

Lepidium meyenii (maca)

Korzeń Maca

już wieku temu został doceniony ze względu na szereg właściwości i działanie wzmacniające organizm. To korzeniowe warzywo rosnące w Andach na ekstremalnych do uprawy wysokościach 3500 m.n.p.m. Peruwiańczycy uprawiający tę roślinę doceniają jej wpływ łagodzący objawy menstruacji oraz menopauzy u kobiet oraz  na libido i płodność u obu płci.

Korzeń maca jest zawarty w wielu

foto202832 6 Suplementy diety dla mężczyzn

suplementach na potencję ponieważ jest w stu procentach naturalnym afrodyzjakiem.  Dodatkowo Maca zawiera pokaźną ilość składników odżywczych, witamin z grupy B czyli tiaminę (witamina B1), ryboflawinę (witamina B2) oraz niacynę (witamina B3), a także witaminę C, minerały oraz kwasy tłuszczowe i aminokwasy.  Spektakularne działanie tej rośliny wynika przede wszystkim z wysokiej zawartości białka, a dokładnie argininy, która jest głównym składnikiem spermy. Wpływa ona na produkcję plemników oraz ich ruchliwość dlatego stosuje się ją w leczeniu problemów z płodnością. Kolejną zaletą argininy na życie seksualne jest jej zdolność do poprawy ukrwienia organów płciowych o obu płci.

Szukając najlepiej działających suplementów na potencję i erekcję warto zwrócić uwagę na to, czy w składzie jest wysoka zawartość tego zioła oraz czy jest w nim zawarty wyciąg z liści czy bulwy. Najlepsze działanie wykazuje ekstrakt z korzenia Maca.

L-arginina

Arginina czy też L-arginina jest aminokwasem endogennym. Co to oznacza? Że organizm jest w stanie samodzielnie ją wytwarzać z innych związków. Można by pomyśleć, że nie jest konieczne, aby dostarczać L-argininę do organizmu poprzez pokarmy lub suplementację. Jednak z biegiem lat organizm ludzki zatraca zdolność syntezy tego aminokwasu i zaczyna go brakować. To zaś może powodować zachwianie homeostazy (równowagi), ponieważ arginina jest budulcem wszystkich białek w organizmie. Ważnym jest również to, że arginina zostaje przekształcana w tlenek azotu, który ma niebagatelne znaczenie w rozszerzaniu naczyń krwionośnych i poprawie przepływu krwi. A jak wiadomo, aby doszło do pełnej erekcji potrzebne jest prawidłowe ukrwienie penisa. Dlatego L-argininę

>>>>  Edukacja seksualna (tabletki i nauka)

foto202834 6 Suplementy diety dla mężczyzn

z powodzeniem stosuje się w leczeniu zaburzeń erekcji.

Z argininą jednak nie można przesadzać. Jej zbyt duża ilość dostarczana do organizmu może powodować nadprodukcję tlenku azotu co może skutkować nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Bezpieczna dawka L-argininy powinna zatem wynosić ok. 0,5 do 6 gram na jedną, pełną dobę.

Tribulus terrestris

Znany również pod nazwą buzdyganek naziemny. Ta roślina była wykorzystywana od lat w chińskiej i indyjskiej medycynie ludowej na poprawę libido oraz leczenie problemów z erekcją. Współczesne badania wykazały, że tribulus rzeczywiście wykazuje taki wpływ na mężczyzn poprzez podnoszenie poziomu testosteronu oraz lecznicze działanie w zaburzeniach oddawania moczu, stanach zapalnych gruczołu krokowego oraz chorobach układu krążenia. Następną zaletą buzdyganka jest wpływ na zwiększenie produkcji plemników i ich wzmożoną żywotność. Dlatego często stosuje się suplementację tą rośliną w przypadkach problemów z płodnością.

Saw Palmetto

Palma sabałowa

przede wszystkim zapobiega chorobom prostaty. Jej stosowanie można znacząco przyczynić się do profilaktyki nowotworu prostaty. Suplementy oparte na Saw Palmetto poprawiają życie seksualne, ponieważ regulują i usprawniają gospodarkę hormonalną oraz pozwalają zachować prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych. Saw Palmetto pobudza seksualnie, ponieważ jest naturalnym afrodyzjakiem.

Poprzedni artykułTitanium – działanie, opinie i gdzie kupić.Prawda czy Fałsz?
Następny artykułKto powinien rozpocząć suplementację cynkiem?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.