Tabletki antykoncepcyjne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tabletki antykoncepcyjne wraz z upływem lat nieustannie się zmieniały. W latach sześćdziesiątych powstały środki antykoncepcyjne I generacji. Aktualnie antykoncepcja składa się z preparatów IV generacji. Jednakże, niektóre rzeczy nie zmieniły się z upływem lat. Do tej pory hormonalna antykoncepcja po stosunku, tak zwana pigułkapo”, wymagała przyjęcia dwukrotnej dawki 750 µg levonorgestrelu.

Pierwszą tabletkę „po” należało przyjąć do siedemdziesięciu godzin po stosunku. Jeśli przyjęcie pierwszej tabletki miało miejsce później niż godzinę po stosunku, a tak jest w większości przypadków, po dwunastu godzinach należało przyjąć drugą tabletkę „po”. Konieczność pamiętania o drugiej tabletce wiązała się z dodatkowym stresem, a pominięcie dodatkowej dawki tabletki antykoncepcyjne stwarzało ryzyko niepowodzenia i zajścia przez kobietę w ciąże. W dzisiejszych czasach dla młodej kobiety zajście w ciąże przekreśla wszystkie plany i wywraca życie do góry nogami. Jest to główna cecha młodego społeczeństwa państw wysoko rozwiniętych, w których jest łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych.

READ  Nasienie
T
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*