Skip to content

Tabletki Potenga – ekstrakt Saw Palmetto

Marzena Wielgus

Written by

Marzena Wielgus
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Saw Palmetto, to nic innego jak palma sabalowa, gatunek roślin pochodzących z Ameryki Północnej i porastających tereny Oklahomy, Alabamy, Luizjany, Florydy, Arkansas czy Missisipi. Charakterystyczne dla tej palmy są duże czerwone, przechodzące czasem w czarne owoce, wykorzystywane niegdyś przez Indian do ogólnego wzmocnienia organizmu i pobudzenia łaknienia.

Jak działa Saw Palmetto?

Palma sabalowa uważana jest powszechnie za specyfik wspomagający funkcje seksualne u mężczyzn i pomocniczy przy leczeniu impotencji. Dzięki swoim właściwościom wyłączania enzymu przekształcającego testosteron w DHT (5—a-dihydrotestosteron), jako panaceum zapobiegające przerostowi prostaty i wypadaniu włosów. Tym samym Saw Palmetto stosuje się jako środek zwalczający łysienie androgeniczne, zarówno u mężczyzn, jak i

foto202852 8 Tabletki Potenga   ekstrakt Saw Palmetto

u kobiet. Ekstrakt z rośliny otrzymuje się głównie z owoców, które zawierają fitosterole takie jak beta-sitosterol, stigmasterol, lupenon i 24-metylocykloartenol. Ekstrakt ten odnawia proces miniaturyzacji meszków włosowych, przyczyniając się tym samym do produkcji nowych włosów. Wyniki badań nad działaniem palmy sabalowej są bardzo niejednoznaczne, a ich wyniki często skrajnie odmienne. Badanie kliniczne, które przeprowadzono we Francji dowiodło, iż kuracja ekstraktem z palmy skutkowała zmniejszeniem częstości oddawania moczu przez mężczyzn w nocy o 45%, zaś wskaźnik przepływu moczu zwiększył się aż o 50%. Inne badanie przeprowadzone na próbie 1300 mężczyzn, którzy przez 12 tygodni przyjmowali ekstrakt z Saw Palmetto również dowiodło, że zmniejszyła się u nich częstość oddawania moczu, a przepływ i objętość uległy zwiększeniu.

Dla kogo ekstrakt z palmy?

Odbiorcami są głównie mężczyźni cierpiący na impotencję i przerost prostaty. Saw Palmetto sprzedawany jest także jako afrodyzjak dla obu płci, dodatkowo sprzyjając budowie mięśni i tkanek. Stosuje się ją przy leczeniu zapalenia pęcherza moczowego, przy przewlekłym zapaleniu oskrzeli i łysieniu androgenicznym. Produkt nie jest skierowany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

>>>>  Reprostal opinie, cena, apteka,

Dawkowanie

Skuteczne dawki ekstraktu wahają się od 800 do 1200 mg na dobę. Preparat należy przyjmować co najmniej 4-6 miesięcy.

Skutki uboczne

Skutkami ubocznymi w czasie stosowania ekstraktu z palmy sabalowej mogą być: zaparcia, biegunki, wymioty, zaburzenia erekcji i libido, bóle brzucha, zawroty głowy, zapalenie wątroby, trzustki, choroby serca, bądź wzrost ciśnienia tętniczego.

Gdy włos z głowy spada

Palma sabalowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które borykają się z wypadaniem włosów. Z rośliny tej tworzy się wcierki, a więc preparaty do wcierania w skórę głowy – niektórzy uważają, że palma działa najskuteczniej, gdy jej rozgniecione nasiona zalewa się wodą, inni z kolei są zdania, że najlepiej sprawdza się rozpuszczanie ekstraktu w wodzie wymieszanej z alkoholem. Ponadto Saw Palmetto jest bardzo pomocna w leczeniu zmian trądzikowych

foto202846 9 Tabletki Potenga   ekstrakt Saw Palmetto

i poprawie stanu cery, gdyż reguluje wydzielanie sebum. Ma to znaczenie także przy łysieniu, jako iż ono również jest często związane z nadprodukcją łoju.

Previous article

Maca - zioło wzmacniające erekcję

Next article

Kapsułki Potenga - rozwiązanie problemów ze wzwodem