Skip to content

Wielkość i kształt penisa

Marzena Wielgus

Written by

Marzena Wielgus
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Wielu ludzi na całym świecie czuje pewien rodzaj niepokój i niepewności z uwagi kształt i rozmiar ich penisa. Dlatego tak ważne jest aby wiedzieć co jest normalne i zdrowe, a co nie. Sprawdźmy jak wygląda klasyfikacja wyglądu i kształtu penisa.

Rozmiar

Na przestrzeni lat wiele badań przedstawiało statystyki dotyczące średniej wielkość męskiego penisa w stanie erekcji. Według Instytutu Kinseya, statystyczny mężczyzna jest posiadaczem penisa o rozmiarach od 12,5 do 16,5 centymetrów długości i od 10 do 12,5 centymetrów obwodu.

Męskie organy rosną przez cały okres dojrzewania a ich wzrost zatrzymuje się w wieku około lat 20. Dla mężczyzn, którzy chcą

foto202851 8 Wielkość i kształt penisa

zwiększyć rozmiar penisa istnieje szereg skutecznych i nieskutecznych rozwiązań. Do tych pierwszych, skutecznych zaliczają się zabiegi chirurgiczne, wysokiej jakości pigułki i ćwiczenia – a do drugich kremy, pompy i ekspandery. Chociaż zabiegi kosmetyczne poprawiające kształt i wielkość penisa stały się bardzo popularne, badanie opublikowane w Urologii Europejskiej mówi, że w 2006 r. tylko 35% z pośród mężczyzn, którzy przeszli przez taki zabiegi, było faktycznie zadowolonych z wyników.

Kształt

Trzeba zacząć od tego, że większość penisów jest lekko krzywa. Choć penis może się wyginać w każdym możliwym kierunku, to większość penisów jest zakrzywionych lekko w górę. Jeśli męski penis jest lekko zakrzywiony od wczesnego dzieciństwa, jest to całkowicie normalne i nie powinno wpływać na zdrowie lub funkcję tego narządu. Jeśli jednak kształt penis zaczyna się zmieniać po 15 roku życia, to może oznaczać to problemy. Tzw. Choroba Peyroniego jest to stan, w którym postępuje wzrost krzywizny penisa, następują też zgrubienia na wale prącia w kształcie “klepsydry”. Choroba występuje u prawie 20% mężczyzn i może być wynikiem urazu fizycznego lub uszkodzenie penisa, choć naukowcy wciąż nie mają jasności w tej sprawie. Jeśli występuje u Ciebie którykolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to tylko możliwe.

>>>>  Tabletki Potenga - ekstrakt Saw Palmetto

Kolor skóry

Niektórzy mężczyźni zastanawiać, dlaczego skóra na ich penisie jest innego koloru niż reszta ciała. Choć kolor penisa będzie bezpośrednio wynikał z ludzkiej rasy, to normalne, że napletek może być ciemniejszy niż reszta ciała z powodu zwyczajnie większej zawartości melaniny w tym miejscu.
Jednak każda zmiana zabarwienia skóry może być pierwszym objawem skłonności rakowych. Narośle rakowe na penisie może pojawić się jako łuszczące się czerwone plamy, niebiesko-brązowe plamy lub wysypka.

Doradztwo i opieka

Bez względu na to, jak Twoja męskość wygląda, istnieje wiele dostępnych sposobów aby dbać o zdrowie swojego penisa. Odżywianie i higiena to

foto202845 9 Wielkość i kształt penisa

podstawa, do tego dochodzą męskie suplementy i… seks albo masturbacja. Pamiętaj aby codziennie myć penisa delikatnym mydłem i unikaj dezodorantów, produktów chemicznych, które mogą podrażniać wrażliwą skórę prącia.

Previous article

Maca - zioło wzmacniające erekcję

Next article

Kapsułki Potenga - rozwiązanie problemów ze wzwodem

Read the discussion

Comments are closed.