Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk
Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Erekcja proces, który rozpoczyna się w mózgu a obejmuje układ nerwowy i naczyniowy kontrolowane przez układ hormonalny. Proces erekcji rozpoczynają substancje chemiczne w mózgu, jak np adrenalina, acetylocholina i tlenek azotu.

Pobudzenie fizyczne i psychiczne powoduje wysyłanie do układu naczyniowego sygnałów które zwiększają ilość krwii dostarczanej i przepływającej do penisa.

Sztywność prącia utrzymywana jest przez odpowiednią ilość przepływającej krwi w prąciu.

Po zakończeniu stosunku ciśnienie w penisie obniża się, krew zostaje uwolniona a penis powraca do normalnego wymiaru.

Zaburzenia erekcji inaczej impotencja to brak zdolności do uzyskania i podtrzymania wzwodu potrzebnego do odbycia satysfakcjonujacego stosunku płciowego. Zaburzenia wzwodu moga byc spowodowane problemamia zarówno fizycznymi-choroby jak

foto202850 6 Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk

i psychicznymi. Można cierpieć na całkowity lub częściowy brak erekcji. Szacuje się ze zaburzenia erekcji występują u 10-15% męzczyzn. Zaburzenia występują w każdy wieku,a z wiekiem odsetek mężczyzn cierpiacych z tego powodu rośnie i osiąga w wieku 60-70 lat około 50 %.

Przyczyna zaburzeń erekcji moga być róznego rodzaju choroby.

Choroby układu naczyniowego:

Miażdzyca jest choroba powodujaca odkładanie sie blaszki miażdzycowej w świetle naczyń. Przez co zmniejsza sie w nich przepływ a w skrajnych przypadkach światło naczynia jest na tyle żwężone lub całkowicie zarosnięte że przepływ krwii nie występuje.

 • Choroba sercowo- naczyniowa
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Hipercholesterolemia- czyli zbyt wysokie stężenie cholesterolu we krwii

Cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą związana z upośledzeniem wydzielania insuliny. Nieleczona cukrzyca może powodować zaburzenia erekcji na podłożu naczyniowym- zweżenie naczyń krwionosnych- lub nerwowym- uszkodzenie zakończen nerwowych.

Choroby neurologiczne:

 • Uszkodzenie mózgu, rdzenia kręgowego lub nerwów obwodowych( np. neuropatia cukrzycowa)
 • Choroba Alzheimera
 • Udar mózgu
 • Stwardnienie rozsiane
 • Choroba Parkinsona
 • Padaczka

Zaburzenia hormonalne

Niedobór testosteronui-(hipogonadyzm)- powoduje zaburzenia erekcji, obnizenie libido

>>>>  Najlepsze buty, obuwie na haluksy

Problemy psychologiczne

Problemy psychologiczne mogą prowadzić do zaburzeń erekcji. Mog± być zwi±zane z niepokojem lub lekiem przed odbyciem stosunku lub przed partnerem. Niska samoocena, zaburzenia nastroju zwłaszcza depresja także powoduj± problemy ze wzwodem. Zaburzenie erekcji może dotyczyć konkretnego miejsca, konkretnej sytuacji lub występować przy danym partnerze.

Zaburzenia budowy i funkcji penisa

 • Choroba Peyroniego
 • Priapizm- najcześciej wystepujący w niedokrwistosci sieropwatokrwinkowej

Zaburzenia erekcji mogą byc spowodowane przez operacje chirurgiczne- np radykalna prostatektomia, radioterapię lub urazy w obrebie miednicy mniejszej.

Alkohol i niektóre leki moga powodowac zaburzenia erekcji.

Do najczęstszych leków zaburzających erekcję należą:
-leki przecinadciśnieniowe- B-blokery, diuretyki petlowe, spironolakton,tiazydy;
-działające na OUN- inhibitory MAO, SSRI, leki antydepresyjne, leki p/lekowe, opioidy;
-leki p/nowotworowe;
-leki na zgagę-cymetydyna.

Problemy z erekcją moga także wystapić po amfetaminie i kokainie.

Palenie papierosów powoduje zaburzenia erekcji. Nikotyna zmniejsza przepływ krwii w tętnicach prącia.

Leczenie polega na przyjmowaniu leków z grupy inhibitorów PDE5- sildenafil, tadalafil, vardenafil. W przypadku braku poprawy mozna zastosować leczenie przy pomocy iniekcji bezpośrednich

foto202844 8 Zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk

do ciał jamistych. Wykorzystwane jest także leczenie przy pomocy preparatów ziołowych.

Poprzedni artykułMaca – zioło wzmacniające erekcję
Następny artykułKapsułki Potenga – rozwiązanie problemów ze wzwodem
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.